MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

Dnia 17 listopada pięciu uczniów naszej placówki pojechali do Piławy Górnej na VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU.

Celem organizowanego konkursu było:

– Wdrażanie osób niepełnosprawnych intelektualnie do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym;

– Kształtowanie u uczniów prawidłowych postaw i zachowań zgodnych z zasadami kultury i wiedzy o zdrowiu ;

– Wzbogacanie osobowości ucznia poprzez rozbudzenie jego przeżyć i uczuć oraz kształtowanie charakteru.

Udział w imprezie brali uczniowie ze Szkół Specjalnych oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Oceniana była wiedza o zdrowiu, praca w zespole oraz aktywność twórcza. Każda drużyna przygotowała i zaprezentowała także „Modę ekologiczną”.