Majowa wycieczka do Warszawy

W dniach 29.05-31.05.2012 odbyła się wycieczka do Warszawy. Pojechali na nią uczniowie szczególnie wyróżniający się w nauce i zachowaniu, zaangażowani w życie Ośrodka.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Uczniowie pod opieką p. Dyrektor Wiesławy Stuczyk, p. Lidii Kukuły, p. Anny Gustaw wzięli udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Kraju przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż w tym roku dzień ten obchodzony był po raz pierwszy.

Oprócz tego zapoznali się z nowinkami technicznym i naukowymi w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzili Krakowskie Przedmieście, Łazienki, Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, Złote Tarasy, Lotnisko im. F. Chopina, Pałac Kultury i Nauki.

Wycieczka dla uczniów była bezpłatna dzięki funduszom m.in. z Dolnośląskiego Stowarzyszenia Dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „Iskierka” oraz wsparciu, którego udzielili przed trzema laty pani Lena Plaminiak, wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, ks. Jan Węgielski, proboszcz parafii w Wąsoszu.

Serdecznie dziękujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.