Wycieczka do Kołobrzegu

W dniach 20 – 23 maja 2013 r. 30 uczniów SOSW w Wąsoszu uczestniczyło w wycieczce do Kołobrzegu, która została zorganizowana w ramach zadania publicznego pt.: „Cudze chwalicie, swego nie znacie – uroki polskiego wybrzeża na przykładzie Kołobrzegu i okolic”, wspieranego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu.

Wyjazd uczniów miał na celu ukazanie podróżowania i zwiedzania, jako ciekawego i atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu.  Podczas  pobytu w Kołobrzegu  wychowankowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat jego historii i zabytków, a przy tym rozbudzenia zainteresowań sztuką czy geografią.

W programie wycieczki znalazły się: zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego, Pałacu Rodziny Brunszwickich, Latarni Morskiej, Muzeum Minerałów, Bazyliki Wniebowzięcia NMP, a także poznanie ciekawej architektury parkowej: Bindaż czyli Chłodnik, Lapidarium Żydowskie oraz wizyta w  portach rybackim, jachtowym oraz pasażerskim. Najwięcej radości oraz nowych doświadczeń przyniosły pobyty w Parku Linowym oraz miasteczku Dziki Zachód Show. Pobyt nad morzem uatrakcyjniony został poprzez rejs statkiem i wizytę w Aquaparku „Millenium” w Kołobrzegu. Nie można było również pominąć spacerów po plaży i molo.

Realizacja tak bogatego i urozmaiconego programu wycieczki możliwa była dzięki wsparciu finansowemu, otrzymanemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu. Dotacja z Województwa Dolnośląskiego  pokryła 65 % kosztów organizacji wycieczki. Pozostała kwota pochodziła ze środków własnych Dolnośląskiego Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną „ISKIERKA”, działającego przy SOSW oraz wpłat uczestników wyprawy do Kołobrzegu.

Wyjazd ten dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć, czego dowodem są fotografie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.