Kółko języka niemieckiego

Zajęcia kółka języka niemieckiego skierowane są w głównej mierze dla uczniów klas gimnazjalnych, którzy przygotowują się do egzaminu gimnazjalnego, oraz klas zawodowych, którzy pragną poszerzyć swoją znajomość języka niemieckiego oraz lepiej poznać kulturę krajów niemieckojęzycznych.

Zajęcia te realizowane są w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Uczniowie mają możliwość korzystania z programów komputerów lub Internetu, aby skorzystać z dostępnych tam ćwiczeń on-line. Ponadto poznają nowe słownictwo, ćwiczą zagadnienia gramatyczne, odgrywają scenki, dialogi, starając się wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce.

W roku szkolnym 2009/2010 odbył się I Konkurs Języka Niemieckiego, w którym udział wzięło 16 wychowanków, z czego 5 osób to uczniowie gimnazjum, zaś 11 osób – zasadniczej szkoły zawodowej.

Należy wspomnieć też, że uczestnicy spotkań Kółka języka niemieckiego chętnie biorą udział w przedsięwzięciach związanych z promocją krajów obszaru niemieckojęzycznego na tle państw Unii Europejskiej. Podczas odbywającego się cyklicznie Dnia Europejskiego prezentują tradycje, przybliżają kulturę i dostarczają ciekawostek z życia naszych zachodnich sąsiadów.

Inicjatywa, o której warto wspomnieć, to coroczny Przegląd Piosenki Niemieckiej (Obcojęzycznej), podczas którego uczniowie prześcigają się w doborze repertuaru, kostiumów scenicznych czy choreografii. Wszystko po to, by zdobyć jak najwyższe miejsce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koła zainteresowań. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.