Kółko sportowo – rekreacyjne

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczęszczania na Kółko sportowo – rekreacyjne, gdzie w ramach zajęć sportowychdoskonalą technikę zespołowych gier sportowych:  siatkówki, koszykówki oraz piłki nożnej.

Dużą pomocą w realizacji tych zdań jest kompleks boisk sportowych w pobliżu szkoły. Do dyspozycji naszych uczniów jest pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej oraz boisko „Orlik”, na którym znajduje się nawierzchnia do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego.

W ramach zajęć rekreacyjnych bardzo często organizujemy spływy kajakowe rzeką Baryczą i  Orlą,  podczas których uczniowie poznają zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego, zasady biwakowania oraz uczą się obcowania z przyrodą i dbałości o nią.  Organizowane są również wycieczki rowerowe jedno lub kilkudniowe, podczas których uczniowie poznają i utrwalają przepisy ruchu drogowego, a także nabywają umiejętności zachowania się w ruchu drogowym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koła zainteresowań. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.