Wycieczka do „CHEMEKO-SYSTEM”

Zakładu Utylizacji, Recyklingu, Przerobu
i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowych

CHEMEKO-SYSTEM Rudna Wielka

wycieczki 20131030 1817226561Dnia  25.10.2013  gimnazjaliści z naszej placówki odbyli wycieczkę w oddalony o 10 km od Wąsosza rejon składowiska odpadów komunalnych i przemysłowych. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z wyglądem i przeznaczeniem wysypiska śmieci, jak również uzmysłowienie  konieczności segregowania odpadów.

Dzięki rzetelnej i merytorycznej wiedzy przekazanej nam przez dyrektora zakładu, pana Edwarda Oleksiuka, uczniowie poznali technologię przerobu odpadów. Ponadto obejrzeli instalację do biologicznego ich przetwarzania, jak również poznali proces produkcji paliw alternatywnych, co okazało się najbardziej interesującym punktem programu.
Na koniec wycieczki uczniowie zgodnie stwierdzili, że wszyscy powinniśmy prowadzić działania na rzecz ochrony przyrody i niezaśmiecania najbliższego otoczenia.