Święto Drzewa

Dnia 27 listopada 2013 r. w naszym Ośrodku obchodzony był Dzień Drzewa. Celem święta jest wzrost świadomości ekologicznej uczniów, społeczeństwa. Spotkanie z tej okazji zostało zorganizowane przez p. Emilię Sawiniec i p. Justynę Dąbrowską. Gościem zaproszonym była przedstawicielka Nadleśnictwa Góra Śląska – pani Barbara Chrystman-Kurzawa, która poprowadziła prelekcję na temat: Co nam daje las?

Obchody przebiegały w dwóch częściach, z których pierwsza poświęcona została zagadnieniom teoretycznym związanych z drzewem, jego budową, sposobowi określania kierunków świata i orientacji w lesie bez użycia przyrządów nawigacyjnych.

Część druga, skierowana do uczniów klas gimnazjalnych, miała na celu sprawdzenie wiedzy i wykorzystanie jej w praktyce. Wychowankowie pracując w grupach mieli za zadanie wykonać plakat – „Co daje nam drzewo? Czego potrzebuje?”, a następnie w terenie obok szkoły znaleźć odpowiedzi na pytania zawarte w kartach pracy.

Na zakończenie obchodów Święta Drzewa rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod nazwą „Magiczne drzewo”. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci przyborów szkolnych oraz drobnych upominków ufundowanych przez Nadleśnictwo Góra Śląska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.