Wieczór „Tuwimowski”

Wieczór „Tuwimowski”
oraz podsumowanie konkursu plastycznego

„Malowane Wiersze Juliana Tuwima”

W ramach współpracy z Publiczną Biblioteką w Wąsoszu, dnia 28.11.2013r. odbyło się w SOSW spotkanie poświęcone poezji Juliana Tuwima. Spotkanie przygotowały panie Marta Białobrzewska, Krystyna Sawiniec oraz Izabela Matuszewska.

Wieczorek był również doskonałą okazją do podsumowania konkursu plastycznego „Malowane wiersze Juliana Tuwima”, który został zorganizowany w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Juliana Tuwima, pod okiem pani Izabeli Matuszewskiej oraz pani Marty Białobrzewskiej.

Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni wszyscy uczniowie SOSW w Wąsoszu.
Prace uczniów były wykonane różnymi technikami, m. in. wyklejanki, plastelina, a ich autorzy wykazali się znajomością twórczości J. Tuwima dla dzieci.

Na wieczorze „Tuwimowskim” gościliśmy panią Elżbietę Poprawska z Biblioteki Publicznej w Wąsoszu oraz panią Annę Babij z Biblioteki Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsoszu wraz z dziećmi, które bardzo chętnie integrowały się z wychowankami SOSW.

Największą atrakcją spotkania była „Rzepka”, która została przedstawiona w formie Teatru Cieni.

Bawiliśmy się wspaniale, w cudownej i radosnej atmosferze. Nie tylko recytowaliśmy wiersze J. Tuwima, ale również zajadaliśmy łakocie popijając herbatką.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.