Wigilia 2013

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
K. Dzikowski

Dzielimy się opłatkiem

I znów w grudniowy dzień – 18.12.2013 r. – ogarnęło nas wielkie ciepło. Pojawia się ono zawsze, gdy zasiadamy przy naszym ośrodkowym, wigilijnym stole. Choć prawdziwa Wigilia będzie za kilka dni, my już czujemy świąteczny nastrój. Wszyscy są przepięknie ubrani, na stołach palą się świece, a koleżanki i koledzy przypominają nam, co wydarzyło się w betlejemskiej stajence.

Po bajkowych Jasełkach Pani Dyrektor Wiesława Stuczyk życzyła zebranym wszelkiej pomyślności, spokoju, wybaczania. Do życzeń przyłączyli się również nasi goście. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością:

Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego – Pan Edward Szendryk
Starosta Górowski – Pan Piotr Wołowicz
Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji – Pan Grzegorz Aleksander Trojanek
Burmistrz Wąsosza – Pan Zbigniew Stuczyk
Przewodniczący Rady Miejskiej Wąsosza – Pan Zdzisław Nicpoń
Przedstawicielki Dolnośląskiego Obywatelskiego Uniwersytetu III Wieku w osobach:
Pani Zofia Zelman
Pani Władysława Twardygrosz
Pani Krystyna Giezek
Pani Maria Metzger
Przedstawiciele KGHM POLSKA MIEDŹ – Zakłady Wzbogacania Ród w Polkowicach
Wieloletni, oddany przyjaciel i sympatyk naszego Ośrodka – Pan Andrzej Rapior.

Wszystkim Szanownym Gościom serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia oraz za wspaniałe prezenty, którymi obdarowali nasze dzieci.

Za pyszną i tradycyjną kolędę serdecznie dziękujemy naszym Paniom kucharkom.

Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką Pań: Katarzyny Bursztyńskiej, Liliany Barwińskiej, Joanny Smolan.

Spotkanie wigilijne upłynęło nam w bardzo sympatycznej, świątecznej atmosferze, którą znakomicie tworzył zespół młodych artystów – Motor In Corn. Pięknie zaprezentował on wiązankę tradycyjnych kolęd i pastorałek.

Wszystkim uczestnikom naszej szkolnej Wigilii serdecznie dziękujemy.