Życzliwość nie tylko świąteczna

Dnia 12 lutego br. w naszej szkole odbył się apel z okazji podsumowania I semestru nauki w roku szkolnym 2013/2014, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentowały wspólnie przygotowany spektakl słowno–muzyczno–taneczny pt. „Życzliwość nie tylko świąteczna”.

Tytuł spektaklu jest związany z tradycją Światowego Dnia Życzliwości, obchodzonego w naszej szkole od 2008 r. z inicjatywy pedagoga szkolnego Lidii Jędryczki.

Uczniowie w formie słowa, tańca i muzyki przedstawili wartość postawy życzliwości wobec drugiego człowieka. Celem przedsięwzięcia artystycznego było dokonanie rozmnożenia życzliwości wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym w trakcie apelu został rozstrzygnięty konkurs na Życzliwka klasy i grupy wychowawczej. Wyróżnione osoby otrzymały Dyplomy Życzliwka oraz nagrody rzeczowe i tym samym awansowały do powołanego Patrolu Życzliwości. Konkurs na Życzliwka nadal trwa, a w szeregi patrolu wstąpić może każdy, kto zrealizuje ogłoszony program. W dalszej części apelu wychowawcy klas dokonali podsumowania pracy uczniów, nagradzając ich za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodzono również uczniów za przejawiane zdolności i zainteresowania. Dzięki czemu nagrody odebrały osoby, które wyróżniły się w sporcie oraz w działalności plastycznej.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy poprzez piękną grę teatralną zaprezentowali ciekawą lekcję: Jak trzeba żyć. Swoimi osiągnięciami w nauce i zachowaniu oraz zdolnościami i zainteresowaniami udowodnili, że nie marnują żadnej szansy, by odnosić sukcesy. Oni wiedzą, że mogą i potrafią być w czymś naprawdę dobrzy.

Apel przygotowały Panie: Lidia Jędryczka, Liliana Barwińska i Aneta Balcerzak.

POWODZENIA 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.