Turniej Piłki Siatkowej 2014

Dnia 12 marca 2014 r. nasza szkoła była organizatorem Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Górowskiego. Do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny: SOSW Dzierżoniów, ZPSW Głogów, ZP Sadowice oraz gospodarze turnieju – SOSW Wąsosz.

Ustalono system rozgrywek „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Punktualnie o godzinie dziesiątej Turniej o Puchar Starosty Powiatu Górowskiego otworzył Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji – Sławomir Bączewski.

Przebieg rozgrywek był niezwykle emocjonujący. W pierwszych swoich meczach reprezentacja Głogowa wygrała z uczniami z Dzierżoniowa 2:0, natomiast gospodarze Turnieju przegrali z wychowankami Zakładu Poprawczego 1:2.

Pozostałe wyniki przedstawiały się następująco:

Wąsosz – Dzierżoniów 2:0

Głogów – Sadowice 2:1

Wąsosz – Głogów 1:2

Sadowice – Dzierżoniów 2:0.

Puchar oraz I miejsce w Turnieju zdobyła drużyna z Głogowa – 3 zwycięstwa,

II miejsce, z dwoma zwycięstwami, zdobyli uczniowie z Sadowic,

III miejsce, z jednym zwycięstwem, wywalczyli gospodarze,

IV miejsce zajęła drużyna z SOSW z Dzierżoniowa.

Turniej przebiegał w miłej i spokojnej atmosferze rywalizacji. Uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez ZP Sadowice oraz Dolnośląskie Stowarzyszenie „Iskierka”. Po zakończeniu rozgrywek zaproszono wszystkich uczestników na grillowane kiełbaski.

Po blisko czterech godzinach rywalizacji Turniej został zamknięty przez Dyrektor Ośrodka w Wąsoszu Panią Wiesławę Stuczyk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ducha walki oraz czekamy na kolejne spotkanie w tym samym gronie.