Konkurs gastronomiczny i na najlepszego sprzedawcę

Uczniowie szkoły zawodowej SOSW w Wąsoszu uczestniczyli w dwóch Konkursach na Najlepszego Ucznia w Zawodzie, organizowanych w ramach projektu systemowego Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II. Projekt współfinansowany jest ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Oba konkursy stanowiły eliminacje subregionu legnickiego do finału wojewódzkiego.

 

Pierwszy konkurs odbył się 11 marca w Legnicy i był przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodzie kucharz małej gastronomii. Reprezentantami naszej szkoły byli Paulina Bober, Dominika Radziejewska i Mateusz Szymlet. Do udziału w konkursie uczniów przygotowywała szefowa kuchni w naszym Ośrodku Pani Teresa Cieślik. Rywalizowaliśmy z uczniami z placówek w Legnicy, Lubinie, Jaworze, Szklarach Górnych i Głogowie. Opiekunem uczniów podczas wyjazdu była Pani Wiesława Stuczyk.

Drugi konkurs odbył się 21 marca w Bolesławcu i był przeznaczony dla sprzedawców. Naszą Placówkę reprezentowali Paweł Zygmaniak, Krystian Łagocki i Dominika Radziejewska. Na uwagę zasługuje fakt, że rywalizowaliśmy z uczniami Zasadniczych Szkół Zawodowych w Lubinie, Chojnowie, Przemkowie i Złotoryi. Naszych uczniów przygotowywała Pani Lidia Jędryczka, pedagog szkolny, która była również opiekunem naszego zespołu podczas wyjazdu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału, kreatywności oraz motywacji do pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.