Wielkanocne Śniadanie

We wtorek, 15 kwietnia 2014 r., uczniowie, nauczyciele, wychowawcy oraz pozostali pracownicy naszej szkoły wzięli udział w uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym. Nasi uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której przypomniane zostały wielkanocne tradycje i zwyczaje. Nie zabrakło ważnych symboli oraz opisu wydarzeń Wielkiego Tygodnia, poprzedzających najważniejszą uroczystość w roku. Recytowane przez uczniów wiersze przeplatały utwory muzyczne. Dodatkowo zaprezentowany został pokaz multimedialny fotografii związanych z Wielkanocą.

Część artystyczną przygotowały Panie: Joanna Smolan, Justyna Dąbrowska, Elżbieta Kochańczyk oraz Danuta Owczarek – Marcinkowaska.

Pani Dyrektor, składając życzenia świąteczne, podzieliła się symbolicznie jajkiem
z obecnymi. Następnie wszyscy próbowali wielkanocnych smakołyków: żurku, kiełbasy, pieczonego mięsa, mazurków i babek oraz innych specjałów.

Na zakończenie, przy dźwiękach gitary, rozbrzmiały raz jeszcze świąteczne piosenki, które śpiewali nauczyciele wraz z uczniami.