joomplu:2345

Dnia 8 maja 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji obchodów Dnia Ziemi, przygotowane przez p. A. Balcerzak, M. Wielogórską oraz L. Kukułę. Mottem spotkania był wiersz Wisławy Szymborskiej:

„Najwyższą formą materii jest człowiek- Ziemi mieszkaniec.

Najwyższą formą istnienia- świadome jego działanie.

Najwyższą formą działania- walka o pokój tej Ziemi.

Najwyższą formą tej walki- siłami walczyć wspólnymi.”

Członkowie Kółka Ekologicznego przygotowali prezentację multimedialną, w której omówili i poruszyli problemy dotyczące zanieczyszczeń powietrza, wody, lasów i śmieci. Wskazali również uczniom, co sami mogą zrobić, aby ratować naszą planetę przed katastrofą.

Na zakończenie spotkania uczniowie zapoznani zostali z dekalogiem ekologicznym, który stworzyli członkowie Kółka Ekologicznego, oraz zaproszeni do uroczystego ślubowania.

Po ślubowaniu młodzież gimnazjum przystąpiła do konkursu ekologicznego, uczniowie klas IV-VI SP do konkursu przyrodniczego, natomiast pozostała młodzież została zaproszona na konkurs plastyczny.