Karuzela rzeczy ważnych

…I nadeszła piękna, wiosenna, a nawet wakacyjna pogoda, więc dlaczegóżby nie pójść na spacer, czy pograć w piłkę na orliku? Jednak 20 maja 2014 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum twórczo podeszli do tematu czasu wolnego i wzięli udział w zajęciach arteterapeutycznych pt. Karuzela rzeczy ważnych, przeprowadzonych przez Panią Kasię Kordiak.

Były to zajęcia otwarte dla nauczycieli z Powiatowego Zespołu Edukacji Artystycznej, który reprezentowały p. Grażyna Onichimowska, doradca i konsultant w zakresie edukacji artystycznej przy Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Górze oraz p. Grażyna Owczarek nauczyciel plastyki i techniki w PSP w Wąsoszu.

Spotkanie rozpoczęliśmy i zakończyliśmy tańcem, który wyzwolił w nas dobre humory, życzliwy stosunek do siebie i chęć do pracy. Podczas spotkania powstała kolorowa mandala pokazująca, jakie wartości w życiu codziennym człowieka są bardzo ważne: szacunek, pokojowość, odwaga, mądrość, solidarność, samodyscyplina, miłość, przyjaźń, humor, optymizm, odpowiedzialność, piękno, sprawiedliwość. To „wartościowe koło” będzie nam przypominać, jak zachowywać się w szkole, w domu, na podwórku.