Dzień Europejski

W tym roku Dzień Europejski świętowaliśmy 29 maja. Tegorocznymi bohaterami były trzy państwa, które przystąpiły do UE dziesięć lat temu, to: Polska, Czechy i Litwa.

W pierwszej części obchodów zostały zaprezentowane, w oparciu o prezentacje multimedialne, najważniejsze wiadomości dotyczące tych krajów. Mieliśmy okazję poznać bliżej przyrodę, zabytki, osobliwości i ciekawostki o naszej ojczyźnie i jej sąsiadach. Prezentacje urozmaicone były występami uczennic, które zaprezentowały: ludową piosenkę z Wielkopolski pt. „Zielony mosteczek”, czeski przebój z lat 70- tych ubiegłego stulecia pt. „Malowany dzbanek” i układ taneczny do współczesnej piosenki litewskiej.

Zdobytą, w czasie prezentacji, wiedzę uczniowie mogli wykorzystać w „Europejskim kole fortuny”. Do gry przystąpiły cztery pary. Zwyciężyli: Paweł Zygmaniak i Bartosz Plewniak.

Ostatnim punktem programu była degustacja tradycyjnych potraw prezentowanych państw. W tym roku organizatorzy serwowali: czeskie buchty (małe bułeczki drożdżowe z nadzieniem), litewski kugel (babka ziemniaczana) i szałot śląski (sałatka ziemniaczana z boczkiem i ogórkami).

Obchody przygotowali uczniowie pod opieką pań: J. Dąbrowskiej, E.Kochańczyk,K. Kowaluk, E. Wawrzyniak.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego dnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.