Dzień Dziecka

Dnia 02.06.2014 roku obchodziliśmy w naszym Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Wąsoszu Dzień Dziecka. Z tej okazji wicedyrektor naszego Ośrodka, pani Krystyna Sawiniec, w imieniu całego grona pedagogicznego i pracowników, złożyła wychowankom serdeczne życzenia.

Z okazji tej uroczystości zaprosiliśmy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, które przyszły do nas w ramach zajęć organizowanych przez Bibliotekę Publiczną naszego miasta. Opiekunem była pani Elżbieta Poprawska.

Uczniowie wspólnie brali udział w przygotowanych dla nich konkurencjach. Były różnorodne wyścigi z piłką, z woreczkiem, skoki w workach. Najśmieszniejszą konkurencją była zabawa z balonami. Polegała ona na szybkim dobiegnięciu do krzesła z balonem, a następnie siadaniu na balonie w taki sposób, by pękł. Podczas konkurencji każdy z uczniów starał się wykonać zadanie jak najprędzej i najdokładniej, aby drużynowo zająć pierwsze miejsce. Niejeden z uczestników wykazał się dużym sprytem i umiejętnościami. Fajnie, w towarzyskiej atmosferze, wszyscy bawili się przy „parzącej szczotce” i komkurencji w „krzesła”. Po każdej konkurencji uczestnicy byli nagradzani brawami i słodyczami. W czasie przerw między konkurencjami dzieci tańczyły przy muzyce dyskotekowej i ulubionych przez nich przebojach. Sami dokonali wyboru piosenek na tę okoliczność.

Był również poczęstunek w postaci ciasta i oranżady. W tym samym czasie starsi koledzy, pod okiem wychowawcy, obsługiwali grilla i smażyli nam kiełbaski.

Po zabawach i konkurencjach o charakterze sportowo- sprawnościowym wszyscy zasiedli przy jednym wielkim stole do uroczystej kolacji. Dzieciom bardzo smakowały grillowane kiełbaski i wiosenna sałatka. Po posiłku nastąpiła oczekiwana przez wszystkich dyskoteka. Wychowankowie bawili się świetnie.

Dzień ten przysporzył nam wiele wrażeń i przeżyć. Będą to niezapomniane chwile.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.