Wycieczka do Wrocławia

W środę 4 czerwca 2014 r. grupa przeszło czterdziestu uczniów naszego Ośrodka uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Pojechaliśmy tam na zaproszenie Pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Program wycieczki był bardzo bogaty i ciekawy. Rozpoczęliśmy ją we wrocławskim ZOO. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z egzotycznymi zwierzętami, dla wszystkich na pewno wspaniałe przeżycie. Spotkanie ze zwierzętami z różnych stron świata dostarczyło nam nie tylko niesamowitych wrażeń, ale też wiele dowiedzieliśmy się o ich życiu.

Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego na ucztę dla duszy i ciała. Najpierw zjedliśmy pyszny obiad, po czym obejrzeliśmy fragmenty ekspozycji muzeum. Mini wykłady o wielkiej sztuce bardzo przypadły wszystkim do gustu. Wraz z przewodnikiem, niczym detektywi, odkrywaliśmy przekazy artystyczne niektórych dzieł.

Wycieczka zakończyła się przejazdem zabytkowym tramwajem po Wrocławiu. Na koniec każdy z uczniów otrzymał prezent, w którym m.in. znajdowały się dzwoneczek z krasnalem i mapa z rozmieszczeniem wrocławskich krasnali w mieście. Jednego spotkaliśmy osobiście w ZOO. Był to Hipoczyściciel.

Pięknie dziękujemy, naszym Przyjaciołom -Paniom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wrocławiu, za miły i pełen wrażeń dzień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.