Narodowe Święto Niepodległości

Najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, uroczyście obchodzone było w naszej placówce 14 listopada. Z tej okazji przygotowany został apel ukazujący bohaterstwo i umiłowanie ojczyzny przez naszych rodaków, gdy była ona podzielona pomiędzy państwa zaborcze: Austrię, Prusy i Rosję.

Wśród patetycznych utworów poezji polskiej, rozbrzmiały nuty pieśni patriotycznych. Uczniowie przybliżyli również fakty z „trudnej przeszłości” naszej kraju.

Podsumowaniem tak ciekawej lekcji historii było przesłanie dotyczące teraźniejszej postawy patriotycznej. Uczniowie prezentowali wybrane zagadnienia odnoszące się do tego, w jaki sposób dziś możemy zaakcentować patriotyzm w naszych codziennych działaniach.

Niniejszy apel został przygotowany przez panie: Elżbietę Kochańczyk, Katarzynę Kowaluk oraz Justynę Dąbrowską.