X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu w Piławie Górnej

19 listopada 2014 roku wychowankowie Ośrodka w składzie: Aleksandra Rudnicka, Sandra Modrzejewska, Damian Bazior, Karolinka Pacek oraz Dominika Borowczyk wraz z opiekunami p. Martą Białobrzewską i p. Katarzyną Bursztyńską uczestniczyli w X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu, zorganizowanym w Piławie Górnej.

Do rywalizacji i zabawy przystąpiło wiele placówek SOSW, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Głównym celem przedsięwzięcia było: propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym i zdrowym środowisku, stwarzanie sytuacji do kształtowania w uczniach postawy prozdrowotnej oraz integracja uczniów z różnych środowisk.

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Zadaniem uczestników było: zaprezentowanie swojej drużyny w wierszu, skeczu, piosence o tematyce związanej z bezpieczeństwem (występ przygotowany we własnym zakresie), rozwiązanie testu wiedzy o zdrowiu, wykazanie się umiejętnościami i wiedzą w pozostałych konkurencjach. W przerwie między konkurencjami organizatorzy zaprosili wszystkich obecnych na słodki poczęstunek. Poszczególne etapy oceniała Komisja Konkursowa.

W tym roku nasi podopieczni zajęli IV miejsce, z którego bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.