Podsumowanie pracy w I semestrze

joomplu:2853Dnia 11 lutego br. w naszej szkole odbył się apel z okazji podsumowania I semestru nauki w roku szkolnym 2014/2015, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentowały wspólnie przygotowany i opracowany autorski spektakl pod hasłem: ŻYJ ZDROWO I WESOŁO.

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej, dbając o kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz w trosce o rozwój aktywności ruchowej, zaprezentowali program o zdrowym trybie życia i zaprosili wszystkich do gimnastyki porannej przy muzyce. W dalszej części uczniowie ze szkoły gimnazjalnej we współpracy z uczennicą z klasy V Szkoły Podstawowej zaprezentowali przedstawienie pt. „Sąd nad papierosem”.

Poprzez piękną grę aktorską i siłą argumentów wskazujących na moralne i społeczne skutki uzależnienia nikotynowego przekonywali, że warto być człowiekiem wolnym od nałogu dymu papierosowego. Z kolei nasi najstarsi koledzy i koleżanki z Zasadniczej Szkoły Zawodowej przypomnieli nam o prawach ucznia, odwołując się do Konwencji Praw Dziecka. Jednocześnie wskazali na konieczność wypełniania swoich szkolnych obowiązków, wynikających z bycia uczniem.

Teraz już każdy z nas wie, jak radośnie powitać dzień, czuć się zdrowo i mieć wesoły nastrój!

Pamiętajmy, że mamy prawo wyboru do bycia człowiekiem wolnym od nałogu nikotynowego oraz obowiązek dbałości o swoje zdrowie i osób pozostających w najbliższym otoczeniu. Warto prowadzić zdrowy tryb życia, zdrowo się odżywiać i być człowiekiem wolnym od zgubnych uzależnień. Warto być dobrym uczniem, dobrą uczennicą, dobrym kolegą, dobrą koleżanką.

Każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka, bo jak powiedział T. Merton Nikt nie jest samotną wyspą.

Na koniec wychowawcy klas dokonali podsumowania pracy uczniów, nagradzając ich za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodzono również uczniów za przejawiane zdolności i zainteresowania. Dzięki czemu nagrody odebrały osoby, które wyróżniły się w sporcie oraz w działalności plastycznej.

Apel przygotowały panie: Lidia Jędryczka, Aneta Balcerzak oraz Liliana Barwińska.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy poprzez piękną grę teatralną zaprezentowali ciekawą lekcję, jak trzeba żyć. Swoimi osiągnięciami w nauce i zachowaniu oraz zdolnościami i zainteresowaniami udowodnili, że nie marnują żadnej szansy, by odnosić sukcesy. Oni wiedzą, że mogą i potrafią być w czymś naprawdę dobrzy

POWODZENIA!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.