Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Górowskiego

Dnia 11 marca 2015r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wąsoszu zorganizował Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Górowskiego. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: Zespół Placówek Specjalnych z Głogowa, Zakład Poprawczy Ministerstwa Sprawiedliwości z Sadowic, Publiczne Gimnazjum z Wąsosza oraz zespół gospodarzy.

Starosta Górowski ufundował pamiątkowe puchary, Zakład Poprawczy z Sadowic zakupił nagrody rzeczowe (po dwie piłki siatkowe dla każdej drużyny), Dolnośląskie Stowarzyszenie Iskierka dostarczyło napoje, natomiast Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Wąsosza zadbał o poczęstunek, czyli gorącą kiełbaskę z bułką.

Turniej rozpoczął Starosta Górowski, Pan Piotr Wołowicz wraz z dyrektorem SOSW w Wąsoszu Panią Wiesławą Stuczyk, życząc uczestnikom sukcesów i dobrej zabawy podczas sportowej rywalizacji.

Poza aspektami sportowymi turniej miał na celu umożliwienie uczestnikom kontaktów międzyludzkich oraz rekompensowanie niepowodzeń w życiu pozasportowym.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Zakładu Poprawczego w Sadowicach. Drugie miejsce zdobyli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu. Na trzecim miejscu uplasowała się grupa z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Głogowie. Czwarte miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Wąsoszu.

W turnieju przewijały się elementy napięcia, niepewności, szansy, które wprowadzają człowieka w inny, ciekawy świat. Wystawiane zostały na próbę zdolności zawodników (psychiczne, motoryczne, fizyczne), siły duchowe (odwaga, zdolność przewidywania, podejmowania decyzji) i umiejętności. Przeżycia, jakie niosła gra sportowa, towarzyszące jej swoiste obrzędy, zwiększają intensywność doznań człowieka. Człowiek, bez względu na epokę i formy społeczne, w jakich żyje, nie może ograniczyć się tylko do codzienności, gdyż jest to sprzeczne z potrzebą zachwytu i intensywnych przeżyć.

Organizatorami Turnieju byli Pan Leszek Stuczyk oraz Pan Adam Nowak.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za sympatycznie spędzony czas, natomiast Zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.