„Deutsch-Wagen-Tour” przyjechał do nas!

W czwartek 26 marca 2015 r. gimnazjaliści z SOSW w Wąsoszu wzięli udział w niecodziennej i wyjątkowej lekcji języka niemieckiego. Na zaproszenie pani Justyny Dąbrowskiej, przybyła do SOSW pani Hanna Krężlewska, przedstawicielka Instytutu Goethego w Warszawie oraz lektorka Deutsch-Wagen-Tour z Wrocławia. Zajęcia w formie warsztatów realizowane były w ramach ogólnopolskiego projektu wspierania nauki języka niemieckiego „Deutsch – Wagen – Tour”.

Celem projektu jest promowanie w języka i kultury Niemiec, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej o naszej szkole, połączonej z występami muzycznymi najmłodszych uczniów. Po krótkiej części oficjalnej rozpoczęły się warsztaty. Zaczęliśmy od dyskusji na temat zasadności nauki języków obcych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że opłaca się znać język obcy. Następnie przyszedł czas na naukę przez zabawę. Różnorodność gier i konkursów językowych, a także nauka nowych zwrotów niemieckich oraz zabawa przy muzyce dostarczyła uczniom sporo radości. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w meczu piłkarskim, w konkursie muzycznym czy zabawie „Haifisch” czyli rekin. W quizie o Niemczech udowodnili, że nie jest im obca wiedza na temat kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Wszyscy uczestnicy za swój trud otrzymali nagrody z logo projektu (smycze, śniadaniówki, jojo, wyjątkowe długopisy, plany lekcji, notatniki oraz piłki „zośki”).

Spontaniczne i gromkie okrzyki: „Dziękujemy” na koniec warsztatów były dowodem ogromnej satysfakcji i radości, jakich dostarczyły warsztaty uczniom. Bo przecież „Jasne, że klar!” Relację z wizyty można też przeczytać na stronie: https://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/archives/3880-Wie_gut_kennst_du_Deutschland_Zu_Besuch_in_Wasosz.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.