ZWYCIĘZCY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO W JAWORZE

Po raz kolejny możemy się przekonać, że trzeba walczyć o swoje marzenia. Jednakże nie wystarczy tylko czegoś chcieć, trzeba jeszcze aktywnie podejmować wyzwania i wyjść naprzeciw szansom, które zsyła nam los!

Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku został przeprowadzony w naszej szkole konkurs plastyczny, dotyczący twórczości literackiej Jana Brzechwy. Miał on na celu wyłonienie najciekawszych prac do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Jan Brzechwa w twórczości dziecięcej”.

Celem powyższego przedsięwzięcia artystycznego było: wyrażenie emocji i wrażeń związanych z twórczością Jana Brzechwy, za pomocą wypowiedzi plastycznych oraz popularyzacja dziecięcej twórczości poprzez pokonkursową wystawę.

Szkolna komisja konkursowa była pod wielkim wrażeniem zaangażowania uczniów i ich pomysłowości oraz wrażliwości estetycznej, którą zauważyć można w wykonywanych pracach. Najciekawsze i najpiękniejsze prace naszych artystów zostały wysłane na konkurs do Jawora.Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na jego rozstrzygnięcie.

Teraz z radością spieszymy poinformować, że: I Miejsce zajęła WERONIKA KOŁAKOWSKA, kl. V Szkoły Podstawowej, która wykonała pracę pt. „Kaczka Dziwaczka”, pod kierunkiem p. Lidii Jędryczki. III MIEJSCE zajął GRACJAN PYTEL, kl. IV Szkoły Podstawowej, który wykonał pracę pt. „ Stonoga”, pod kierunkiem p. Anny Gustaw. III MIEJSCE zajęła JUSTYNA PORZUCEK z kl. III Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którawykonała pracę pt .” Kwoka”, pod kierunkiem Elżbiety Kochańczyk, Marii Wielogórskiej.

Ponadto cieszymy się, że wyróżnieni zostali: Kamil Komisaruk z kl. III Gimnazjum, który wykonał pracę pt. „ Zebra”, pod kierunkiem p. Katarzyny Kordiak oraz Aleksandra Rudnicka z kl I Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która wykonała pracę pt. „Słoń”, pod kierunkiem p. Marty Białobrzewskiej.

Trzy z nagrodzonych prac można podziwiać w kalendarzu pokonkursowym na rok 2015.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy poprzez udział w konkursie zawalczyli o swoje marzenia. Gratulujemy laureatom i wyróżnionym odniesionych sukcesów. Oby tak dalej!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.