Wielkanocne śniadanie

Dnia 31 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Starosta Piotr Wołowicz, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Jan Rewers oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty – Pani Mariola Szurynowska, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Wielkanocne śniadanie poprzedził wysttęp uczniów z klas I-VI oraz II – III gimnazjum. Młodzi aktorzy zaprezentowali przestawienie poświęcone tradycjom wielkanocnym. Ukazali zwyczaje Triduum Paschalnego, wzbogacone o elementy kultury ludowej,

m.in. „Topienie Judasza”. Były wiersze, piosenki, folklorystyczne stroje oraz rymowanki.

Część artystyczną wspólnie z uczniami przygotowały Panie Danuta Owczarek, Katarzyna Kowaluk oraz Aneta Balcerzak. Wielkanocne dekoracje przygotowała również Pani Emilia Wawrzyniak wraz z uczniami. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy uczniowie, pracownicy oraz zaproszeni goście zasiedli do świątecznie udekorowanych stołów, na których królowały tradycyjne potrawy wielkanocne.

To już drugie takie wydarzenie, a jego pomysłodawczynią jest Pani Dyrektor, Wiesława Stuczyk, która jak przystało na dobrego gospodarza, serdecznie wszystkich powitała i złożyła wielkanocne życzenia.

Ten dzień uświetniła także specjalna wystawa. W ramach projektu gimnazjalnego uczniowie II klasy przygotowali dekoracje świąteczne oraz przyrządzili z ciasta drożdżowego urocze zajączki, motyle i baranki, które ozdobiły hol szkoły i weszły w skład wystawy świątecznej. Koordynatorkami projektu były Panie Owczarek Danuta i Balcerzak Aneta.

To był wspaniały dzień, panowała miła, rodzinna atmosfera. Warto pielęgnować tradycje!

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za przybycie oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia.