Wycieczka do Oczyszczalni Ścieków

Dnia 8 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Oczyszczalni Ścieków położonej przy ulicy Rzemieślniczej w Wąsoszu. Obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich, przypadające na ten dzień, stały się okazją do naszej wyprawy edukacyjnej.

Niniejsza akcja miała na celu promocję projektów dofinansowywanych ze środków unijnych w Polsce.  Poza tym dała możliwość dotarcia do miejsca, które na co dzień nie jest otwarte dla zwiedzających. Młodzież pod czujnym okiem pana Marcina Kozińskiego,  wiceburmistrza Wąsosza, została oprowadzona po całym obiekcie i zapoznana z linią technologiczną wtórnej denitryfikacji osadu. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące oczyszczalni, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Na zakończenie wycieczki każdy z uczestników dostał mały upominek w formie długopisów, smyczy, ulotek informacyjnych na temat Oczyszczalni oraz mapy miasta. Warto dodać, że przy bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych, z przyjemnością pokonaliśmy drogę pieszo.

Organizacją wycieczki zajęły się panie: Justyna Dąbrowska, Elżbieta Kochańczyk, Lidia Kukuła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.