Mistrzostwa Dolnego Śląska w Piłce Nożnej

Dnia 14 maja 2015 r. na obiektach sportowych Orli Wąsosz odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Piłce Nożnej, których organizatorem był SOSW w Wąsoszu. W turnieju wzięło udział 9 drużyn, reprezentujących placówki z Jawora, Trzebnicy, Oleśnicy, Oławy, Kątów Wrocławskich, Kłodzka, Wrocławia (ul. Kamienna), Sadowic oraz gospodarze turnieju, drużyna z Wąsosza.

Turniej otworzyli starosta powiatu górowskiego, pan Piotr Wołowicz, burmistrz Wąsosza, pan Zbigniew Stuczyk oraz dyrektor SOSW w Wąsoszu, pani Wiesława Stuczyk.

Rozgrywki przeprowadzono systemem grupowym, w jednej grupie spotkało się 5 drużyn, zaś w grupie drugiej – 4 drużyny. Awans do półfinału uzyskały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, były to drużyny z Sadowic oraz Oleśnicy – grupa „A”. Drużyny z Wrocławia oraz Wąsosza – grupa „B”. Wyniki meczów półfinałowych: Wąsosz – Oleśnica 2 : 0, Sadowice – Wrocław 2 : 0.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny z Oleśnicy i Wrocławia, mecz zakończył się remisem. O wyniku rozstrzygnęły rzuty karne, w których drużyna z Oleśnicy okazała się skuteczniejsza, zajmując w turnieju 3 miejsce.

W wielkim finale spotkały się drużyny z Sadowic i Wąsosza. W regularnym czasie gry padł wynik 0 : 0 i przystąpiono do wykonywania rzutów karnych. Zawodnicy z Sadowic okazali się lepsi, uzyskując wynik 3 : 2.

Na zakończenie turnieju najlepszym drużynom wręczono puchary, ufundowane przez Starostę Powiatu Górowskiego, oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Burmistrza Wąsosza. Najskuteczniejszemu strzelcowi i bramkarzowi wręczono statuetki – zostali nimi zawodnicy reprezentujący Wrocław (ul. Kamienna).

Mecze odbyły się w atmosferze „fair play”, wszyscy uczestnicy chwalili znakomitą organizację i bezbłędne sędziowanie. Imprezę zakończył wiceburmistrz Wąsosza, pan Marcin Koziński.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy dziękują za przybycie i sportową atmosferę. Organizatorami turnieju byli panowie Adam Nowak oraz Leszek Stuczyk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.