Dzień Europejski 2015

Tradycyjnie w naszej szkole każdego roku organizuje się Dzień Europejski. W tym roku odbył się on 21 maja. To uroczystość, dzięki której uczniowie poznają bliżej państwa należące do Unii Europejskiej. Tym razem bliżej zaprezentowane zostały Łotwa, Bułgaria i Luksemburg.

Impreza rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej. Następnie przedstawiono w formie prezentacji multimedialnej podstawowe informacje dotyczące omawianych państw.

Obejmowały one geografię, tradycje, obyczaje , kulinaria i ciekawostki. Prezentacje urozmaicone zostały występami uczniów. Dzieci przedstawiły taniec łotewski, piosenkę bułgarską oraz wiersz o Luksemburgu.

Wiedzę zdobytą w czasie prezentacji uczniowie wykorzystali biorąc udział w kole fortuny. Uroczystość uświetnił pokaz mody ekologicznej „Wiosenne przebudzenie”.

Na koniec wspólnie uczestniczyliśmy w degustacji tradycyjnych potraw. Mieliśmy okazję skosztowania bułgarskiego chleba zwanego słonecznikiem, łotewskiej pasty z makreli, podanej na razowym chlebie oraz pieczonych ziemniaków, przyrządzonych zgodnie z kuchnią luksemburską.

Impreza przebiegała w miłej atmosferze. Dostarczyła uczniom nie tylko wiedzy, ale także dobrej zabawy.

W przygotowanie Dnia Europejskiego zaangażowane były: Justyna Dąbrowska, Katarzyna Kowaluk, Elżbieta Kochańczyk i Emilia Wawrzyniak.