„W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć niełatwy jest każdy nowy dzień” M. Jackowski

W ramach kontynuacji realizowanego programu dotyczącego bezpieczeństwa w szkole, dnia 28 maja br., na prośbę p. dyrektor Wiesławy Stuczyk i pedagoga szkolnego Lidii Jędryczki, w naszej szkole odbyło się spotkanie ze specjalistą ds. profilaktyki p. Bogumiłą Płaczek z Centrum Profilaktyki Alkoholowej w Górze.

Podczas tego spotkania został zaprezentowany program multimedialny z zakresu profilaktyki nikotynowej, narkotykowej i alkoholowej

ze szczególnym zwróceniem uwagi na uzależnienie nikotynowe w związku z przypadającym 31 maja Dniem bez Papierosa. Przeprowadzona akcja miała na celu ukazanie zgubnego wpływu nałogów na zdrowie i życie człowieka poprzez wskazanie na konsekwencje zdrowotne, moralne, społeczne i ekonomiczne.

Podkreślona została również wartość umiejętności dokonywania mądrych wyborów przez każdego człowieka bez względu na wiek.

Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie aktywnie brali udział w pogadance, prezentując swoją wiedzę dotyczącą wartości zdrowia i zgubnego wpływu papierosów, narkotyków i alkoholu.

W celu podsumowania i utrwalenia przekazanych treści, z otrzymanych materiałów została wykonana gazetka i zaprezentowana w holu szkolnym. Przypomina o tym że nigdy nie jest za późno na podjecie walki z nałogiem w obronie zdrowia i życia swojego oraz najbliższych!.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.