Latawce i marzenia – każdy może zostać Kajtusiem Czarodziejem…. Obchody Święta Patrona

3 czerwca 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Ponieważ nasz patron – Janusz Korczak był wielkim przyjacielem dzieci – święto to zbiega się zawsze z Międzynarodowym Dniem Dziecka.

Obchody święta patrona rozpoczęła prezentacja multimedialna, która przybliżyła wszystkim uczniom sylwetkę Janusza Korczaka. Następnie uczniowie zaprezentowali wiersze o Januszu Korczaku, ich wystąpienia oceniła komisja w składzie pani Wiesława Stuczyk, pani Katarzyna Kowaluk, pani Danuta Owczarek – Marcinkowska. Najlepiej zaprezentowała się Weronika Kołakowska, drugie miejsce zajął Dawid Hecman, a trzecie Adrian Stach oraz Aleksandra Rudnicka.

Co roku z okazji Święta patrona organizowane są w naszej szkole konkursy plastyczne. W tym roku temat konkursu brzmiał: Latawce i marzenia. Każdy może zostać Kajtusiem Czarodziejem. Powstało bardzo wiele prac wykonanych różnymi technikami. Wystawa prac konkursowych stanowiła dekorację jadalni. Na uznanie komisji konkursowej, w składzie pani Krystyna Sawiniec, pani Maryla Wielogórska, pani Lidia Jędryczka, zasłużyli w grupie młodszej Dawid Hecman, Paulina Krawczyk, Lucjan Janiszewski oraz Adrian i Klaudia Stach, Ania Grodecka, Karolina Pacek i Weronika Kołakowska. W grupie starszej: Małgorzata Szalkowska, Justyna Kołakowska, Klaudia Zamasz oraz Paweł Strzemski, Anita Ciućka, Krystian Łagodzki i Jagoda Plewniak.

Osobną kategorię stanowiły prace wykonane w programie Paint. Organizatorzy wyróżnili Klaudię Paluszkiewicz, Patryka Walczaka, Pawła Schulza oraz Mateusza Kurosza. Wszystkie powstałe prace zostały zaprezentowane w formie barwnej prezentacji.

Po uroczystości odbył się konkurs wiedzy o patronie. Zwyciężyli: w grupie młodszej Dawid Hecman i Ola Plewniak, w grupie starszej Jagoda Plewniak. Uczniowie, których zaangażowanie zostało docenione otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Ostatnim akcentem uroczystych obchodów Święta Patrona był mecz piłki siatkowej Uczniowie kontra Nauczyciele. W tym roku minimalnie lepsi okazali się uczniowie, wygrywając po zaciętym tie – breaku 15;12.

Korzystając z pięknej pogody wszyscy wspólnie zebrali się przy grillu. Po zmaganiach sportowych apetyty dopisywały.

W organizację Święta Patrona zaangażowane były panie Izabela Matuszewska, Joanna Krukowska-Zdanowicz oraz Urszula Kwaśnica-Zielińska oraz pan Adam Nowak.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.