Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej w Czarnkowie

W ostatni weekend maja uczniowie naszej szkoły walczyli w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej w Czarnkowie. Wspólnie z uczniami z Zakładu Poprawczego w Sadowicach tworzyli reprezentację Dolnego Śląska.

Mecze grupowe wygraliśmy, pokonując między innymi ubiegłorocznych Mistrzów Polski, reprezentację województwa kujawsko-pomorskiego 3 : 1 po bramkach uczniów z Wąsosza, Mateusza  Plewniaka (2).

Po tym zwycięstwie zapewniliśmy sobie awans do półfinału, gdzie spotkaliśmy reprezentację Wielkopolski. Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 2 : 0, po bramkach Mateusza Plewniaka i Adriana Haszowskiego. Po przerwie gra się odmieniła i po dwóch bramkach Wielkopolan mecz zakończył się remisem 2 : 2. Sędzia zarządził serię rzutów karnych, w których przegraliśmy 3 : 4. Swoje karne wykorzystali: Paweł Zygmaniak i Mateusz Plewniak. W meczu o trzecie miejsce zagraliśmy z drużyną z województwa pomorskiego. W regularnym czasie gry padł wynik 1 : 1 po wyrównującej pomocy Mateusza Plewniaka. I ponownie skończyliśmy rzuty karne, i znowu nie dopisało nam szczęście, i chyba umiejętności, bo przegraliśmy 5 : 6.

Skład reprezentacji: Haszowski Adrian, Haszowski Mateusz, Plewniak Jakub, Plewniak

Trenerzy: Adam Nowak, Leszek Stuczyk.

Podsumowując: liczyliśmy na więcej, marzyliśmy o finale, a skończyło się na 4 miejscu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.