Wrześniowe zebranie z Rodzicami

Dnia 25. 09. 2015 roku o godz. 9.00 odbyło się zebranie z rodzicami uczniów w SOSW im. Janusza Korczaka w Wąsoszu. Zebranie rozpoczęła pani Dyrektor, witając wszystkich zebranych rodziców i zapraszając do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez nauczycieli.

Rodzice obejrzeli prezentację o dorobku naszej placówki w roku szkolnym 2014/ 2015, którą przygotowała pani Emilia Wawrzyniak. Pani Liliana Barwińska zaprezentowała stronę Ośrodka, zachęcając rodziców do jej odwiedzania. Każdy z rodziców otrzymał kartkę z adresem strony szkoły.

Po zakończeniu prezentacji pani Emilia Wawrzyniak wraz z utworem zespołu Wawele pt. „Latawce”, przeniosła rodziców w ŚWIAT LATAWCÓW I MARZEŃ, gdzie KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ KAJTUSIEM CZARODZIEJEM. Tą część prezentacji przygotowała p. Urszula Kwaśnica – Zielińska.

Po zakończeniu pani Lidia Jędryczka przedstawiła osiągnięcia uczniów na wielu płaszczyznach: sport, kultura, muzyka, sztuka.

Najbardziej aktywnym rodzicom zostały wręczone przez panią pedagog Dyplomy uznania za aktywną współpracę ze szkołą w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. W tym rokuotrzymały go p. Elżbieta Pacek oraz p. Sylwia Plewniak.

Panie Marta Białobrzewska i Katarzyna Bursztyńska zaprezentowały rodzicom projekt ogólnopolski pt. „Czysta łazienka”, organizowany przez firmę Domestos. Rodzicom został przedstawiony sposób głosowania, poprzez logowanie się przez pocztę mailową.

Zebranie zakończyło wystąpienie pani Katarzyny Kordiak, która jako jeden z koordynatorów przedstawiła założenia projektu ogólnopolskiego pt.”Aktywny uczeń- aktywna szkoła” oraz poszczególne zadania. Kończąc pani Katarzyna zapoznała rodziców z jeszcze jednym projektem, który realizowany będzie w ramach polityki oświatowej państwa, tj. rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Tak brzmi jedno z haseł zachęcających do czytania w kampanii społecznej Ja czytam! Organizatorem jest wydawnictwo Operon, a patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem jest „wywoływanie mody na czytanie wśród dzieci i młodzieży – tak by czytanie stało się potrzebą, nawykiem, przeżyciem i przyjemnością!”

My postanowiliśmy się przyłączyć do tej inicjatywy. Będziemy informować na bieżąco o naszych spotkaniach w Dyskusyjnym Klubie Edukacyjnym. Mamy nadzieję, że spotkania odbywać się będą w niecodziennych wnętrzach, by czytanie i rozmowa o ważnych sprawach, były wartościowymi, radosnymi chwilami dla uczniów w kontakcie z nauczycielami, wychowawcami i innymi zaproszonymi gośćmi.

Spotkanie z rodzicami odbyło się w przyjemnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, który przygotowały panie Wiesława Stuczyk, Izabela Matuszewska, Elżbieta Kochańczyk oraz Katarzyna Bursztyńska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.