JA Czytam! Dyskusyjny Klub Edukacyjny już działa.

6 października 2015r. odbyło się pierwsze spotkanie DKE uczniów klasy II i III szkoły podstawowej. Dzięki serdecznej gościnności Biblioteki Publicznej w Wąsoszu mogliśmy spędzić miło czas w niezwykle urokliwym miejscu, jakim jest piwnica biblioteki.

Uczniowie czuli się bardzo dobrze wśród starych ścian, na ławeczkach z pni drzew i desek. Usiedliśmy blisko siebie i zaczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu Elżbiety Zubrzyckiej „Czy mogę pogłaskać psa?”.

Po filmie dzieci chętnie opowiadały o swoich czworonożnych pupilach. Następnie przeczytaliśmy książeczkę o tym samym tytule, co film. Dzięki lekturze, oglądaniu ilustracji oraz dyskusji, doszliśmy do wspólnych uzgodnień dotyczących bezpiecznego zachowywania się względem swoich psów, jak i tych, których nie znamy. Uczniowie już wiedzą na pewno, że nie wolno głaskać nieznajomych psów, jeśli nie ma w pobliżu właściciela, którego trzeba zapytać o zgodę. Na koniec dzieci pokazały, jak należy głaskać, przytulać pieski, aby ich nie krzywdzić i nie wystraszyć, a tym samym dbać o swoje bezpieczeństwo.

Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania na temat: Mam swoje prawa. Ciekawe, dokąd udamy się następnym razem, aby wspólnie spędzić czas na czytaniu książki?

Katarzyna Kordiak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.