Aktywna szkoła – aktywny uczeń

Środa, 30 września to dzień, który dla wielu osób z naszej społeczności szkolnej zapadnie na długo w pamięci. Odwiedził nas Maciej Zieliński, sportowiec, koszykarz Śląska Wrocław, który w ramach propagowanej przez siebie akcji „Stop zwolnieniom z WF-u” przeprowadził z naszymi uczniami trening na miarę prawdziwej drużyny koszykarskiej.

Dla uczniów była to niepowtarzalna okazja, by na własne oczy zobaczyć gwiazdę polskiej koszykówki, uścisnąć dłoń, wspólnie popracować nad kondycją fizyczną.

Tymi zajęciami nasza placówka rozpoczęła również zmagania w ogólnopolskim konkursie Aktywna szkoła – Aktywny uczeń V Edycja, organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Spotkanie z tak znakomitym sportowcem, jak Maciej Zieliński, było z pewnością najlepszą lekcją zdrowego trybu życia. To wspólny wysiłek, możliwość ćwiczenia pod okiem wieloletniego kapitana WKS Śląsk, pokazały uczniom, że sport to dobra droga do stawania się wartościowym człowiekiem, który dzięki wytrwałości może realizować swoje marzenia.

Katarzyna Kordiak