Czytam sobie w bibliotece

W dniach 6 i 12 października br. uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej wraz z wychowawcą panią Anetą Balcerzak, brali udział w projekcie pt. „Czytam sobie w bibliotece” realizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Wąsoszu.

W wyjątkowej scenerii pomieszczeń biblioteki dzieci z ciekawością słuchały, prowadzącej zajęcia, pani Elżbiety Poprawskiej.

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy projektu najpierw wypowiadali się w jaki sposób dbamy o nasze środowisko, a następnie praktycznie, w formie zabawy, segregowali wcześniej przygotowane śmieci. Pojemniki w kolorze czarnym, zielonym i żółtym zostały szybko zapełnione w prawidłowy sposób.

Podczas drugiego spotkania dziewczynki i chłopcy poznali treść bajki pt. „Marta i ufoludek” Wojciecha Widłaka. Po uważnym wysłuchaniu bajeczki dzieci kolorowały obrazki przedstawiające głównych bohaterów. Wszyscy z zaangażowaniem wykonali swoje zadania. Prace były kolorowe i estetyczne i bardzo spodobały się pani Elżbiecie.

Pani bibliotekarka przygotowała również dla wszystkich nietypowe zagadki na temat jesieni. Aby je rozwiązać, należało najpierw z kolorowego koła wybrać numer zagadki, wysłuchać jej treść i prawidłowo odpowiedzieć.

Na koniec zajęć każdy z uczniów otrzymał od pani Elżbiety Poprawskiej niespodziankę – dyplom uczestnictwa w projekcie oraz pakiet zawierający obrazki do kolorowania i zakładki do książek.

Aneta Balcerzak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.