Dzień Przedszkolaka

                         „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

                                                                            Janusz Korczak

Wiele radości sprawia nam, gdy odwiedzają nas goście, gdy ktoś o nas pamięta, chce nam sprawić przyjemność. Wiele takich chwil przeżywamy w naszej placówce. My również postanowiliśmy podzielić się tym, co mamy najlepszego – talentem aktorskim, wspólnym tańcem, uśmiechemi radosnym byciem ze sobą.

29.10.2015r. uczniowie klasy II i III SP z inicjatywy Katarzyny Kordiak, we współpracy z Lidią Jędryczką, udali się do najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Wąsoszu, przed którymi wystąpili w krótkiej bajce – teatrzyku pt. „Trzy małe misie.” Potem nasi aktorzy zaprosili przedszkolaków do wspólnego tańca. W tym dniu dzieci obchodziły Święto Przedszkolaka, więc przynieśliśmy im małe upominki, pluszowe misie. Zostały one uszyte przez panią Elę Olejnik – naszą złotą rączkę od szycia oraz uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Maluszki wraz ze swoimi paniami przyjęli nas bardzo serdecznie i ciepło. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość naszym najmłodszym kolegom i koleżankom z przedszkola.

Drugą grupą, która w ten dzień wybrała się do Przedszkola, byli uczniowie klasy I-III SPdP oraz kl. IV-VI SP pod opieką p. Justyny Dąbrowskiej oraz Izabeli Matuszewskiej. Starsi uczniowie przedstawili w formie teatrzyku cieni bajkę pt. „Kozucha-Kłamczucha” autorstwa Janiny Porazińskiej.

Najmłodsze dzieci z wielką uwagą oglądały przedstawienie w nowej formie artystycznej. Następnie wszyscy włączyli się w dyskusję na temat właściwego postępowania, kłamstwa i prawdomówności , analizując zachowanie bohaterki bajki. Po tych „rozważaniach” nasi uczniowie zachęcili swoich młodszych kolegów do wspólnych tańców. Wszyscy spędziliśmy czas miło i wesoło, czerpiąc radość z naszego spotkania .

Bardzo dziękujemy za zaproszenie pani Basi Gulewicz, wychowawcy grupy przedszkolnej.

Zdjęcia z tych miłych spotkań można obejrzeć w galerii. Zachęcamy!

                                                                         Katarzyna Kordiak, Justyna Dąbrowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.