JESIENNY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania tradycyjnie już w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania pod ogólnopolskim hasłem „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w listopadzie. Organizują go wspólnie od 2007 r. Komisja Europejska oraz Euro-Toques (ET), organizacja zrzeszająca szefów kuchni z całej Europy.

W tym dniu, aby zadbać o kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, czytaliśmy i rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz roli śniadania w codziennym żywieniu każdego człowieka.

Potem spotkaliśmy się przy stole, aby przygotować zdrowy posiłek: razowe bułki z wędliną i białym serem oraz z warzywami, jak również aromatyczną herbatę z witaminami. Śniadanie było smaczne, zdrowe i kolorowe.

Wiemy, że: Najważniejsze życiowe przykazanie – to jeść codziennie zdrowe śniadanie, bo tylko wtedy do nauki i zabawy siły będziemy mieli bez liku.

Cieszymy się, że mogliśmy zasiąść do wspólnej Uczty Śniadaniowej, która po raz kolejny częściowo została sfinansowana ze środków naszego Stowarzyszenia ISKIERKA.

Akcja Zdrowego Śniadania została zorganizowana przez pedagoga szkolnego Lidię Jędryczkę we współpracy z uczennicami Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Heleną Porzucek, Justyną Porzucek i Małgorzatą Szalkowską oraz z nauczycielami: Katarzyną Kordiak, Danutą Owczarek-Marcinkowską, Marią Wielogórską i z wychowawcą najmłodszej grupy Katarzyną Kasprzak – Trzcińską, a także z pielęgniarką szkolną Marią Cymbalistą.

Teraz czekamy na zimową ucztę śniadaniową.

                                                                                                         Lidia Jędryczka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.