21 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI przesyłamy pozdrowienia z uśmiechem na twarzy i ciepłym uściskiem dłoni, przekazując ISKIERKĘ NADZIEI na OGIEŃ MIŁOŚCI, by nie zabrakło wśród nas RADOŚCI i POKOJU.

Dbając o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, czytaliśmy i rozmawialiśmy o życzliwości oraz znaczeniu prezentowania postawy życzliwości w życiu każdego człowieka. W tym celu wspólnie został wykonany plakat pod hasłem: Łańcuch życzliwych serc. Każda klasa w szkole i grupa wychowawcza w Ośrodku miały za zadanie opracować swój Kodeks Życzliwości w oparciu o materiały, które zostały wcześniej przygotowane: teksty wierszy, przysłowia oraz myśli filozoficzne.

Uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy naszej placówki w ramach swoich możliwości, w tym dniu przyszli do szkoły w ustalonych kolorach ubrań: niebieskim lub zielonym, które są barwami krasnala ŻYCZLIWKA. Ogłoszono również konkurs na ŻYCZLIWKA klasy oraz grupy wychowawczej, który zostanie rozstrzygnięty pod koniec II semestru nauki.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przesyłamy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. A zatem do pracy! „Szerzmy objawy życzliwości, aby życzliwych zwiększać kręgi, byśmy ich zawsze spotykali, a życzliwość rosła do potęgi”.

Przesłanie akcji, w której wszyscy uczestniczyliśmy, jest proste: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!

                                                                                                   Lidia Jędryczka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.