Pływać każdy może

Uczniowie naszego Ośrodka, pod opieką nauczycieli i wychowawców, uczestniczą w projekcie obejmującym cykl zajęć na basenie w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA – ZDRÓJ. Wizyty w centrum rekreacji mają na celu podniesienie sprawności fizycznej uczniów i doskonalenie umiejętności pływania. Ponadto pozytywnie wpływają na uczniów, ukazując im możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Obcowanie z wodą pozwala na zredukowanie napięć i stresu.

Zajęcia na basenie obejmują nie tylko trening pływania, ale również aqua aerobik prowadzony przez instruktora.

Taka forma aktywności ruchowej bardzo przypadła naszym uczniom do gustu. Wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że skłonią  one uczniów do refleksji na temat konieczności dbania o własne zdrowie i kondycję fizyczną i zachęcą do większej aktywności.

Dla zregenerowania sił po atrakcjach parku wodnego, wychowankowie otrzymują każdorazowo zdrowy posiłek. Jest to możliwe dzięki wsparciu finansowemu Dolnośląskiego Stowarzyszenia ISKIERKA,działającego przy SOSW oraz pozyskanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu na realizację zadania publicznego pod nazwą: „Pływać każdy może – przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu uczniów z niepełnosprawnością intelektualną poprzez wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego”.

                                                                                                          Justyna Dąbrowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.