Góra Grosza

Od 23 listopada do 4 grudnia 2015r., pod okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Marty Białobrzewskiej, trwała w naszej placówce akcja zbierania monet groszowych na „Górę Grosza”. Akcja ta odbyła się już po raz 16 i organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

W ciągu dwóch tygodni trwania akcji nasi uczniowie ale również pracownicy Ośrodka wrzucali monety do puszki, która z dnia na dzień była coraz cięższa, co bardzo nas cieszyło.

Gdy nastąpiło wielkie liczenie, byliśmy pozytywnie zaskoczeni, gdyż uzbieraliśmy sumę 79,62 złote

Dziękujemy wszystkim za każdą wrzuconą monetę.

„Jeden grosz znaczy niewiele,

ale Góra Grosza jest największa na świecie”