Pomagamy podopiecznym schroniska w Henrykowie – podsumowanie akcji

Przez cały listopad trwała akcja zbiórki darów dla psów i kotów przebywających w schronisku w Henrykowie. Została ona rozpropagowana nie tylko w SOSW w Wąsoszu, ale również i w Zespole Szkół i Przedszkoli w Sicinach, jak i wśród indywidualnych osób.

Okazało się, iż los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. Udało się zebrać dużo różnorodnych rzeczy, które pomogą przetrwać zimowy okres podopiecznym schroniska w Henrykowie. Zgromadziliśmy bardzo wiele kilogramów karmy, kaszy, ryżu, makaronu, a także miski, poduszki, kołdry, koce oraz pluszowe zabawki.

Dnia 15 grudnia 2015 r. zawieźliśmy, wraz z trójką naszych uczniów, wszystkie przekazane rzeczy do Henrykowa. Pani kierownik, Małgorzata Buczyńska, pokazała nam schronisko i opowiedziała, jak trafiają tutaj zwierzęta, jaką mają zapewnioną opiekę. Optymistycznym akcentem jest fakt, iż w bieżącym roku schronisko odnotowało rekordową liczbę adopcji. Obecnie przebywa tutaj 87 piesków, które są zadbane, czyste i dobrze nakarmione.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali choćby najmniejszą rzecz na pomoc schronisku. Dziękujemy także wszystkim którzy poświęcili swój czas, aby poprawić sytuację zwierzaków. W naszą akcję zaangażowali się: uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, szkoły podstawowej oraz przedszkola w Sicinach, dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju przy PCDN w Górze, Pani Danuta Różyńska, Pani Anna Tabaka, Państwo Aneta i Grzegorz Kwaśnica, Pan Arkadiusz Szczepaniak, Pan Marcin Klich, Pan Andrzej Ziubroniewicz.

                         Organizatorami akcji są Urszula Kwaśnica – Zielińska, Liliana Barwińska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.