Spotkanie DKE – Prawa Dziecka

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego już za nami. Temat dotyczył praw dziecka, a inspiracją do rozmów były opowiadania J. Olech i E. Bąk pt. „Mam prawo i nie zawaham się go użyć”.

Poszukiwaliśmy ciekawego miejsca do wspólnego czytania i porozmawiania o prawach dziecka. Najbardziej odpowiednim okazała się sala obrad Rady Gminy Wąsosz. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za możliwość przeprowadzenia spotkania DKE właśnie w tym ważnym miejscu. Gdzie, jak nie tu, dba się na przykład o to, by zapewnione było prawo dzieci do nauki.

Dwoje uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej czytało najmłodszym kolegom i koleżance opowiadanie, które mówiło o prawach dziecka do szacunku i godności. W świat praw dziecka wprowadziły uczniów postaci bajkowe: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Jaga. Sala, w której się znajdowaliśmy i możliwość zajęcia miejsc za stołem obrad, bardzo sprzyjały wspólnemu czytaniu i rozmawianiu. Na koniec uczniowie stworzyli „tablicę” z wybranymi prawami dziecka, które zostały odczytane z opowiadań J. Olech. A już niebawem kolejne spotkanie. Gdzie? Może to będzie znowu niespodzianka?

                                                                                                    Katarzyna Kordiak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.