Hej kolęda, kolęda…..

W ramach kultywowania tradycji bożonarodzeniowych, uczniowie naszego Ośrodka brali udział w konkursach organizowanych przez inne placówki oświatowe. Jednym z nich był „Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany prze Publiczną Szkołę Podstawową w Wąsoszu. Weronika Kołakowska, uczennica klasy VI szkoły podstawowej, zaprezentowała się w kolędzie „Mizerna Cicha”, zaś Adam Rozlazły wykonał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Oboje uczestników zaśpiewało wymienione utwory przy akompaniamencie gitary.

W X Dolnośląskim Konkursie Kolęd i Pastorałek we Wrocławiu, pod opieką p. Lidii Jędryczki udział wzięli uczniowie Weronika Kołakowska oraz Adrian Stach. Artyści za swoje wykonanie otrzymali wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe.

Odbył się także” Wieczór z Kolędą” , zorganizowany we współpracy p. Izabeli Matuszewskiej z wychowawcami grup wychowawczych w Ośrodku. Każdy z wychowanków miał możliwość zaśpiewania ulubionej kolędy lub pastorałki.

Izabela Matuszewska, Lidia Jędryczka