SZKOŁA NADZIEI

We wrześniu 2015 nasza szkoła przystąpiła do programu „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” przy Fundacji NA RATUNEK. W akcji tej walczymy o przyznanie tytułu „Ratownika Roku” Aby go otrzymać należy wziąć udział w pięciu obszarach, jakie zostały przygotowane specjalnie w ramach tej akcji. Za każdy z obszarów działań, w które włączy się szkoła zostanie przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Będą one, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, świadczyć o poziomie zaangażowania w akcję. Spośród szkół, które zdobędą pięć „KÓŁ RATUNKOWYCH”, na koniec 2016 roku specjalne jury, w skład którego wchodzą: ambasadorka Fundacji i podróżniczka Martyna Wojciechowska, prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki onkologii dziecięcej, Agnieszka Aleksandrowicz prezes zarządu Fundacji oraz koordynator wolontariatu Fundacji, wybierze „RATOWNIKA ROKU”.

Dnia 9.12.2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbyły się obchody Dnia Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku. Akcja trwała od godziny 11.00 do 19.00. Akcja zorganizowana została we współpracy z fundacją DKMS. Takie akcje odbywały się w wielu miastach na terenie całej Polski, w miesiącu grudniu. Osoba, która spełniała wymagania zdrowotne, mogła oddać wymaz z błony śluzowej policzka i zarejestrować się jako potencjalny dawca. Po oddaniu próbki i sprawdzeniu dokumentów, goście udawali się na poczęstunek, gdzie przy cieście, kawie lub herbacie prowadzili liczne rozmowy na przeróżne tematy. Każdy mógł wrzucić do puszki dobrowolny datek na pozyskanie środków, aby móc w przyszłości przeprowadzić kolejne badania.

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Góra Śląska otrzymaliśmy świerk, na którym pojawiły się puzzle z logo DKMS-u, na każdym z nich wpisaliśmy imię osoby, której los chorych na białaczkę nie był obcy i dobrowolnie oddała część siebie.

Akcję należy uznać za udaną. Podsumowując zarejestrowało się 93 dawców, którym serdecznie dziękujemy, za poświęcony czas oraz zaangażowanie.

W swoim imieniu jak i w imieniu p. Renaty Rafy – pracownika fundacji DKMS składam wszystkim zarówno dawcom jak i wolontariuszom podziękowania.

Szczególne podziękowania należą się p. Dyrektor za inicjatywę zorganizowania Dnia Dawcy w naszym Ośrodku oraz grupie wolontariuszy bez których ten dzień nie odbył by się.

Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i zaangażowanie podczas tego wyjątkowego dnia. Właśnie za tą akcję otrzymaliśmy gwiazdkę, znajdując się w zaszczytnym gronie dziewięciu szkół województwa dolnośląskiego.

                                                                                              Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.