Mikołajki 2015

Dnia 07.12.2015 roku o godzinie 17:00, w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z Mikołajem. Z tej okazji cała społeczność wychowanków zebrała się w jadalni. Wcześniej przystroiliśmy jadalnię elementami dekoracyjnymi aby oddać nastrój temu wyjątkowemu spotkaniu. Dodatkowo wygasiliśmy górne światła i zapaliliśmy malutkie lampiony. Na tę okoliczność przygotowaliśmy część artystyczną nawiązującą do tradycji mikołajkowych. Na wstępie zaprezentowaliśmy legendę o św. Biskupie Mikołaju z Mirry w formie wierszowanej. Na część artystyczną złożyły się wesołe, humorystyczne wierszyki i piosenki o Mikołaju i z dedykacją dla niego. Mikołaj zaskoczony był bardzo serdecznym powitaniem. Okazał swoje zadowolenie za miłe przyjęcie.

My czekaliśmy z niecierpliwością na ukryte w wielkim worku prezenty. Mikołaj nie omieszkał zapytać opiekunów o nasze zachowanie podczas rozdawania paczek . Było trochę śmiechu, bo każdy z nas musiał opowiedzieć coś o sobie a niektórzy musieli stanowczo przyrzec poprawę swojego zachowania. Odważniejsi zdecydowali się powiedzieć Mikołajowi wierszyk albo zaśpiewać piosenkę. Spotkanie z Mik

ołajem należy do jednego z najbardziej przez nas lubianych. Zawsze przysparza nam wielu wrażeń, wspólnych przeżyć i radosnych chwil. Uwieńczeniem tego spotkania było wspólne obejrzenie bardzo wzruszającego filmu pt.,, Listy do M”.

                                                                                             Wychowankowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.