I Szkolny Festiwal Muzyki Filmowej już za nami!

W środę, 24 lutego 2016 r., po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs wokalny pod nazwą „I Szkolny Festiwal Muzyki Filmowej”. Inspiracją imprezy stały się utwory z ulubionych filmów, seriali i bajek. Uczestnicy przedstawiali swoje
prezentacje wokalne jako soliści, duety oraz zespoły. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie aktywnej twórczości uczniów oraz ich rozwój artystyczny.

Ponadto intencją organizatorów imprezy było stworzenie młodym ludziom możliwości sprawdzenia swych sił na scenie. Uczniowie rozwijali umiejętność przezwyciężenia tremy i stresu, towarzyszącym występom przed publicznością.

Jury, w pracach którego uczestniczyła pani dyrektor, Wiesława Stuczyk, pani Katarzyna Kowaluk oraz pan Adam Nowak, wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi: Klaudia Dąbrowska,Agnieszka Kaczmarek oraz Dawid Hecman. Pierwszą nagrodę otrzymała Klaudia Zamasz.

Przyznano również wyróżnienia w następujących kategoriach:
niepowtarzalna kreacja artystyczna dla klasy SPdP „B”;
oryginalne wykonanie utworu dla Pauliny Krawczyk, Aleksandry Galickiej, Weroniki Kołakowskiej;
właściwy dobór repertuaru dla Klaudii Stach, Adriana Stacha, Heleny Porzucek;
całokształt artystyczny dla Lucjana Janiszewskiego;
naturalna i przekonująca interpretacja utworu dla Szymona Stachowiaka;
perfekcyjna znajomość tekstu utworu dla Justyny Porzucek, Zuzanny Trzcielińskiej;
wierne odtworzenie melodii utworu dla Karoliny Rogowskiej.

Atrakcją spotkania stało się przyznanie po raz pierwszy NAGRODY PUBLICZNOŚCI. Widzowie swoją decyzją za najlepszą prezentację wokalną, uznali występ Agnieszki Kaczmarek,która wykonała utwór grupy ABBA pt.: „Mamma Mia”, pochodzący z filmu o tym samym tytule. Cieszy nas, że publiczność także czynnie włączyła się w przebieg imprezy i chętnie śpiewała filmowe szlagiery wspólnie z młodymi artystami.

W czasie prezentacji muzycznych oprócz pięknych i przejmujących występów wszyscy mogli podziwiać prace plastyczne tematyką osadzone w twórczości filmowej. Rozstrzygnięto tym samym konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater filmu lub bajki”. Przyznano nagrody następującym osobom: Adrianowi Stachowi, Zuzannie Trzcielińskiej, Weronice Kołakowskiej, Mateuszowi Zielonemu, Klaudii Zamasz, Katarzynie Mokrzyckiej, Aleksandrze Rudnickiej oraz Pawłowi Strzemskiemu.

Gratulujemy!

Organizatorami festiwalu oraz konkursu plastycznego były panie: Justyna Dąbrowska, Izabela Matuszewska oraz Liliana Barwińska.

Mamy nadzieję, że uczestnikom nie zabraknie zapału i chęci do udziału w kolejnym festiwalu, bo
przecież: „….śpiewać każdy może…”