Zebranie z rodzicami, luty 2016

Dnia 26.02.2016 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wąsoszu odbyło się zebranie z rodzicami. Pani dyrektor Wiesława Stuczyk omówiła sprawy organizacyjne, przekazując rodzicom min. Informacje dotyczące podawania lekarstw dzieciom do Ośrodka, zwalniania uczniów ze szkoły i z internatu do domu, zatrzymania dzieci chorych w domu, ustalenia sposobów informowania rodziców o zachowaniu dzieci.

W ramach pedagogizacji rodziców min. pani E. Wawrzyniak przedstawiła prezentację multimedialną informującą rodziców o przystąpieniu szkoły do udziału w akcji „ Szkoła dla Nadziei” przy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, zachęcając rodziców do pomocy.

Następnie pani pedagog J. Jędryczka poinformowała rodziców o udziale młodzieży w ogólnopolskim projekcie – „Uzależnieniom behawioralnym – stop!”.

Kolejną prezentację przedstawiła pani M. Białobrzewska na temat „Komputer i Internet – korzyści
i zagrożenia”, rodzice otrzymali „Mini dekalog” o właściwym zachowaniu się w Internecie oraz ankietę na temat „Komputer i Internet”.

W dalszej części spotkania pani K. Bursztyńska przedstawiła prezentacje multimedialną informującą rodziców o przystąpieniu szkoły do realizacji programu edukacyjno – profilaktycznego pod hasłem „Wybierz życie – pierwszy krok.” Rodzice zostali zapoznani z celami owego działania i otrzymali ulotki zachęcające do badań profilaktycznych.

Na zakończenie pani dyrektor przedstawiła kilka spraw związanych z funkcjonowaniem szkoły i zaprosiła na spotkanie z wychowawcami klas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.