Wiosna, ach to Ty

Dnia 14.03.2016 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Wiosna, ach to Ty”, którego organizatorkami były p. Marta Białobrzewska, p. Danuta Chociaj oraz p. Mirosława Osmelak.

Ogłoszenie konkursu nastąpiło dnia 01.03.2016 roku. Konkurs trwał od 01.03.2016 do 14.03.2016. Celem konkursu było:
– rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży;
-rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację tematu;
– uwrażliwienie na piękno wiosennego krajobrazu;.
– wzmacnianie wiary we własne możliwości i umiejętności.

Prace plastyczne mogły być wykonane dowolną techniką płaską. Obowiązywał również dowolny format prac.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział wielu chętnych. Dnia 14.03.2016 roku nastąpiło podsumowanie konkursu i podanie wyników. Jury konkursowe obejrzało i oceniło wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs. Były one ocenione pod względem zgodności z tematem, samodzielności wykonania, staranności wykonania, oryginalności, walorów artystycznych: kompozycji, gamy kolorystycznej, techniki wykonania. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią, pomysłowością, poczuciem estetyki. Wykonali prace na wysokim poziomie, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne.

Prace były tak piękne i kolorowe, że jury miało dylemat z wybraniem najładniejszych i najciekawszych. Jury w składzie p. Krystyna Sawiniec, p. Anna Gustaw, p. Justyna Papierniak, wytypowało 7 laureatów.

Ustalono egzekwo dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca. Pierwsze miejsce egzekwo zajęła wychowanka Klaudia Dąbrowska oraz za wspólnie wykonaną pracę Karolina Rogowska z Sandrą Gawlik. Drugie miejsce zdobyła Jagoda Plewniak – Filipowicz i Justyna Porzucek. Trzecie miejsce przyznano Dominice Borowczyk i Klaudii Zamasz.

Zwycięzcy otrzymali gratulacje, dyplomy uczestnictwa w konkursie i nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali pisemne podziękowania za udział w konkursie oraz słodkie upominki. Wyróżnione prace zamieszczono w galerii prac w formie wystawki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.