Zbliża się Dzień Ziemi

12 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Ziemi połączone z konkursem międzyprzedmiotowym o tytuł Najlepszego Przyrodnika.

Imprezę rozpoczęto prezentacją, przedstawioną przez p. Katarzynę Kordiak, podczas której uczniowie utrwalili oraz poszerzyli wiadomości na temat źródeł i skutków zanieczyszczenia powietrza oraz sposobów zapobiegania emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Po prezentacji p. Aneta Balcerzak przeprowadziła ciekawe doświadczenia chemiczne, ukazujące działanie różnych sił i reakcje chemiczne zachodzące na naszej planecie.

Uczniowie w ciszy i w skupieniu przyglądali się zachodzącym zjawiskom. Prowadząca wykorzystała w doświadczeniach produkty dnia codziennego, które można znaleźć w każdej kuchni.

Następnie uczniowie szkoły podstawowej rozwiązywali zadania testu przyrodniczego. Układali obrazki, puzzle i wykonywali ilustracje dotyczące naszej planety pod okiem autorek zadań pp. Lidii Kukuły i Marii Wielogórskiej. W tym samym czasie młodzież z gimnazjum rozwiązywała test międzyprzedmiotowy z nauk przyrodniczych, które opracowały nauczycielki przedmiotów przyrodniczych.

Obchody Dnia Ziemi poprzedzone były zajęciami porządkowym na terenie i wokół naszej Ośrodka. Wszyscy zaangażowali się w uporządkowanie wyznaczonych im terenów. Po zakończeniu sprzątania uczestnicy akcji byli dumni z efektów swojej pracy.

 

                                                                                       Katarzyna Kordiak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.