Wycieczka do kina Helios

19.05.2016r. wychowankowie Ośrodka, pod opieką pp. M. Białobrzewskiej, M. Osmelak i D. Chociaj, uczestniczyli w wycieczce do kina Helios we Wrocławiu. Obejrzeli tam amerykański film science fiction pt. „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”.

Takie wizyty w kinie kształtują: wrażliwość estetyczną wychowanków i zamiłowania kulturalne, które mamy nadzieję, że uczniowie wniosą w swe dorosłe życie. Ponadto na wycieczkach do dużych miast uczniowie uczą się prawidłowego zachowania miejscach publicznych, środkach transportu, wzmacnia się więź koleżeńska, bowiem wzajemnie się „pilnują” (przechodzenie na światłach, wsiadania i wysiadania z pociągu itp.).

Film był bardzo ciekawy i spodobał się wychowankom. Jak przystało na film science fiction pełen był efektów specjalnych, które zrobiły ogromne wrażenie na widzach.

Po zakończonym seansie grupa udała się na wspólny posiłek, po którym każdy miał możliwość zrobienia drobnych zakupów. Następnie zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy pełni pozytywnych wrażeń i emocji wróciliśmy do Ośrodka.

                                                                    Marta Białobrzewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.